Înapoi la forumul Dubai

hi

Postat în Dubai forum

I AM A ROMANIAN GIRL. I AM LOOKING WOMEN FOR IMPROVE MY ENGLISH

HELLO. I HAVE BEEN LIVING IN DUBAI FOR 1 YEAR. I AM LIVING IN DISCOVERY GARDENS WITH MY HUSEBAND. I NEED TO MPROVE MY ENGLISH AND I WOULD LIKE TO KNOW WOMEN FOR TAKE COFFEE, SHOPPING OR HAVE DINNER.

GREETINS

DANY

  • Anamaria K

    postat de către  în Dubai forum 

    Eu sunt Ana, Am gasit mesajul tau in timp ce cautam informatii despre viata in Emirate. Inteleg ca tu esti de mai bine de un an acolo si deja ai o parere formata.

    Eu am locuit cateva luni in Grecia si ultimul an in Viena si inteleg perfect ce inseamna sa ai nevoie de prieteni cu care sa poti iesi la o cafea sau o cina.

    Sotul meu are o oportunitate in Emirate dar imi este foarte greu sa iau decizia, imi este teama ca nu ma voi putea adapta la o asa schimbare ( cultura, vreme, socializare, drepturile femilor) si am si o fetita de 3 luni.

    Ai putea te rod sa imi impartasesti cateva din opiniile tale, avand in vedere ca esti acolo de ceva vreme?

    Multumesc anticipat si multa sanatate!

  • Mergi la profilul lui Jakob Nag

    postat de către  în Dubai forum 

    www.meetup.com

    It is free to join, and there are many activities you can participate in in Dubai. On this site, there is also a group called "Language Exchange". Perhaps you can teach someone Romanian, while they teach you English :-)

    Best,

  • Mysteryo Gem

    postat de către  în Dubai forum 

    best of luck

Postare răspuns